Dřevostavby na míru

Na sklonku roku 2016 jsme přemýšleli, co dalšího nabídnout našim zákazníkům a v čem rozšířit naše aktivity. S rostoucím počtem nových dřevostaveb u nás v republice, ale i ve světě, jsme se rozhodli pro dřevostavby ze systému DEKPANEL.

DEKPANEL je konstrukční systém dřevostaveb z masivních šroubovaných dřevěných panelů. Stavění za použití tohoto systému se stává neustále populárnějším. To především díky skvělým technickým parametrům (statickým, tepelně-technickým, akustickým, požárním), tak i díky rychlosti a jednoduchosti výstavby.

Naše služby:

 • architektonická studie. Můžeme zajistit ke spolupráci námi osvědčené architekty a vytvořit kvalitní architektonický návrh. V případě zájmu lze s architekty a designery pokračovat v návrhu interiérů a vybavení.
 • zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení. Zajištění a úpravu typových projektů G SERVISU na systém dřevěných masivních panelů
 • vypracování položkového rozpočtu stavby včetně přípojek, oplocení a zpevněných ploch
 • výstavba dřevostavby na klíč
 • zhotovení oplocení, zpevněných ploch, vstupních bran a branek, …
 • zajištění návrhu úpravy zahrady se zahradními architekty

Výhody dřevostaveb z masivních šroubovaných dřevěných panelů :

 • rychlost výstavby – doba montáže středně velkého rodinného domu o dvou podlažích trvá pouze pár dnů. Kompletně dodělaný dům lze předat investorovi během 3 – 4 měsíců od zahájení zemních prací. Pro investora to znamená úsporu financí např. při souběžném splacení hypotéky a nájmu.
 • úspora vnitřního obytného prostoru – stěny z masivního dřevěného panelu zatepleny kontaktním zateplovacím systémem mají v porovnání se zděnými stěnami výrazně menší tloušťku. Při stejné zastavěné ploše má dům postavený z panelů větší využitelný vnitřní prostor. Při zastavěné ploše 100 m2 v jednom patře to je cca 6 – 8 m2, což může být malý pokoj, šatna nebo technická místnost.
 • difůzní otevřenost – při zateplení panelu kontaktním zateplovacím systémem z minerální vaty, či v provedení odvětrávané fasády s předstěnou např z palubek ze sibiřského modřínu, je stále zaručena difůzní otevřenost stěn, objekt dýchá. Pro příjemné vnitřní klima lze některé stěny opatřit hliněnou omítkou nebo hliněnými deskami nebo některé příčky vyzdít z nepálených cihel.
 • ekologické aspekty - panely jsou vyráběny ze dřeva, které pochází převážně z českých lesů. Výroba panelů je koncipována s ohledem na maximalizaci využítí vstupní surovin a minimalizaci odpadu. Při výrobě není používáno žádné lepidlo ani jiné chemické přípravky.
 • fyzikální vlastnosti – stěna z masivních panelů má podstatně lepší akumulační vlastnosti než stěna klasické dřevostavby 2by4, což v kobinaci s podlahovou betonovou mazaninou zaručuje konstatnější pokojovou teplotu i v době, kdy topení nepracuje. V létě naopak objekt lépe odolává přehřívání.
 • architektura a design – panely umožňují vytvořit jakýkoliv půdorysný tvar objektu kromě obloukových stěn, ve stěnách lze bez problémů vytvořit oblouková, kulatá nebo rohová okna. Problémem nejsou ani konzoly, převisy a jiné architektonické prvky. Vnitřní stěny lze obložit sádrokartonem šroubovaným přímo na stěny nebo sádrokartonovými předstěnami. Na přání investora mohou být stěny v pohledovém provedení např. s palubkami, biodeskami a obkladovými panely Admonter.
 • cena – dřevostavby ze systému masivních panelů jsou cenově srovnatelné sklasickými zděnými stavby. Cena za m2 zastavěné plochy přízemního rodinného domu začíná cca na 19 000 Kč bez DPH

 

Realizace a připravované projekty:


Partner realizací dřevostaveb na míru
(http://www.cernysro.cz/)
Martin Černý, DiS.
tel.: 777 148 434

Líbí se Vám naše práce, kontaktujte nás